Hakkımda

1972 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1994 yılında mezun olarak tıp doktoru unvanı aldı. Dermatoloji uzmanlık eğitimini İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde 1998 yılında tamamladı. Uzmanlık eğitimi sırasında, Fransa University of Nice, Sophia Antipolis’te gözlemci olarak Prof. J-P.Ortonne ile çalıştı. ECFMG sınavını kazanarak ABD’de hekimlik yapma yetkisi kazandı.1999 yılında Amerika Birleşik Devletleri Cleveland Clinic Florida’da bir yıl süre ile araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2014 yılında Altınbaş Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana bilim dalında Yardımcı Doçent olarak göreve başladı ve aynı fakülte de Mart 2018’de Doçent oldu. Ağustos 2023'de İstanbul Aydın Üniversitesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Ana Bilim Dalı'na profesör olarak atandı. 2014 yılında Türk Dermatoloji Derneği, 2015 yılında Avrupa Dermatoloji Derneği, 2016 yılında Birleşik Krallık Dermatoloji Derneği board sınavlarını geçti. 2023 yılında gerekli kriterleri tamamlayarak Türk Dermatoloji Derneği Yeterlik Belgesi'ni resertifikiye etti. 2016 yılında Edinburgh Kraliyet Doktorlar Koleji’ne, 2021 yılında İrlanda ve Londra Kraliyet Doktorlar Koleji'ne tam üye seçildi. 2018 yılı Kasım ayında Health Volunteers Overses ve Amerikan Dermatoloji Derneği'nin ortaklaşa organize ettikleri yurt dışı gönüllü sağlık hizmetleri kapsamında Kamboçya, Phnom Penh, Preah Kossamak Hastanesi'nde tıp öğrencilerine, dermatoloji asistanlarına, uzman hekimlere ve diğer sağlık personeline cilt hastalıkları, dermatolojik işlemler ve güncel tedavi yöntemleri hakkında eğitim verdi.

 

Yaptığı çalışmalardan dolayı Tübitak Bilimsel Yayınları Teşvik Programı Kapsamında Yayın Teşvik Ödülü aldı. San Diego, Amerika Birleşik Devletleri’nde “Hugh Greenways Superficial Anatomy and Cutaneous Surgery” kursuna katılarak sertifika aldı. 8-13 Haziran, 2015 tarihlerinde Vancouver, Kanada’da düzenlenen Dünya Dermatoloji Kongresi’nde “Serum visfatin, fetuin-A and pentraxin 3 levels in patients with psoriasis and their relation to disease severity” isimli çalışması ile özellikli poster ödülüne layık görüldü. 3-6 Mayıs 2018'de Budva, Karadağ'da düzenlenen 15. Avrupa Dermatoloji ve Venereoloji Akademisi(EADV) Bahar Sempozyumuna "Fellowship Grant"; 25-29 Mart 2022'de Boston, ABD'de yapılan Amerikan Dermatoloji Akademisi(AAD) kongresine "Registration Scholarship" bursları ile katıldı. 25 uluslararası, 10 ulusal yayını, 20 uluslararası, 8 ulusal sunumu, 1 adet uluslararası kitap bölümü bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası platformda düzenlenen çok sayıda kongre ve eğitim programlarına katıldı. Türk Dermatoloji Derneği, Avrupa Dermatoloji ve Venereoloji Akademisi, Amerika Dermatoloji Akademisi, Health Volunteers Overseas, Royal College of Physicians üyesidir.

 

2000 yılından itibaren önce 8 yıl Bakırköy Acıbadem Hastanesinde, sonrası 9 yıl boyunca Medical Park Bahçelievler Hastanesinde, ardından 1.5 yıl boyunca da Bahçelievler Memorial Hastanesinde dermatoloji uzmanı olarak çalıştı. 2019 Haziran ayı itibarıyla kendi kliniğinde hizmet vermektedir. Evlidir, bir çocuk babasıdır.

Hakkımda - FRCP Tören

Hakkımda - FRCP Tören